ČEZ láká nové zaměstnance, firmy již překonala loňský náborový rekord

Přes 1 600 pracovníků si od ledna do začátku prosince zapsalo Skupinu ČEZ jako svého nového zaměstnavatele. Nábor zaměstnanců v Česku se společnosti daří, již nyní překonala loňský rekord 1 391 lidí, oproti celému roku 2015 je dosavadní počet nově přijatých dokonce o 1000 osob vyšší. Kromě pokrytí přirozené generační obměny pracovníků stojí za zvýšeným počtem nástupů také zkvalitňování služeb směrem k zákazníkům či nový Atomový zákon.

Od začátku letošního roku přijala společnost ČEZ a její integrované dcery 1626 nových zaměstnanců. Zhruba třetina příchozích míří do mateřské společnosti ČEZ, a. s., z toho asi 80 % do výroby. Kolem 30 % tvořily nástupy do oblasti distribuce, čtvrtinu lidí nabíral segment prodeje. Za stejné období naopak Skupinu ČEZ opustilo necelých tisíc pracovníků.

Významná část nově příchozích byla tedy přijata v rámci přirozené obměny personálu. Do roku 2020 bude mít nárok na odchod do důchodu téměř 1000 zaměstnanců Skupiny ČEZ. U řady pozic je přitom potřeba nově příchozí nejprve zaškolit, což může trvat i rok či déle. „Zvládnutí generační obměny technických specialistů je pro energetické firmy naprosto klíčovou oblastí. O to víc mě těší, že se nám daří kvalitní uchazeče přijímat,“ říká generální ředitel a předseda představenstva Daniel Beneš.

V jaderných elektrárnách vyvolala potřebu vyššího počtu zaměstnanců rovněž novela Atomového zákona. „V Temelíně a v Dukovanech vzniknou z nejdůležitějších míst elektrárny takzvané vitální zóny, kde budou platit zvláštní pravidla práce s důrazem na co nejvyšší bezpečnost. Pro nás to v důsledku znamená také posílit kvalifikovaný personál, zejména v provozních útvarech,“ uvedl ředitel divize jaderná energetika Bohdan Zronek.

Newsletter