ČEZ uzavřel s Arcelor Mittal smlouvu na vytápění za 100 mil. Kč

ČEZ ESCO za téměř 100 milionů korun zmodernizuje zásobování teplem v závodě ArcelorMittal Ostrava ve Frýdku-Místku. Nové plynové kotelny nahradí starší méně ekologické kotle spalující černouhelný hruboprach.

„ArcelorMittal Ostrava je jedním z nejdůležitějších průmyslových podniků v zemi. Jsme velice rádi, že se nám podařilo získat zakázku, která podpoří modernizaci energetického hospodaření v jednom z významných závodů této společnosti,“ říká generální ředitel ČEZ ESCO Kamil Čermák. „Jak je u nás pravidlem, klient se nemusí o nic starat. Celé řešení dodáme na klíč – od zpracování projektu a přípravy povolení až po uvedení do provozu.“

ČEZ ESCO v rámci zakázky za 95 milionů korun postaví v areálu Válcoven plechu Frýdek-Místek osm nových plynových kotelen. V současnosti zajišťují dodávku tepla v závodu dva parní kotle o instalovaném výkonu 2x 28,1 MWt, jejichž palivem je černouhelný hruboprach, tedy směs uhelného prachu a drobných kousků uhlí. Nové decentralizované řešení nahradí i nynější venkovní rozvody tepla.

Newsletter