Čistý zisk ČSOB za 1. pololetí vzrostl na 9,4 miliardy Kč

AKTUALIZOVÁNO – Čistý zisk ČSOB za pololetí vzrostl meziročně o 12 procent na 9,4 miliardy Kč díky silné výkonnosti finančních trhů, vyšším výnosům ALM, jednorázovému zisku z vypořádání dřívějšího soudního sporu v 1. čtvrtletí a vyšším příjmům z poplatků v oblasti investičních produktů, úvěrů a zahraničních plateb. K růstu čistého zisku přispěly také silný růst obchodních objemů a nižší náklady na riziko odrážející vynikající kvalitu úvěrů.

Čistý zisk za 2. čtvrtletí poklesl meziročně o sedm procent na 4,7 mld. Kč vlivem vyšší srovnávací základny v loňském 2. čtvrtletí (jednorázový výnos z prodeje podílu ve VISA Europe). Bez tohoto vlivu by čistý zisk vzrostl o 18 procent hlavně díky silné výkonnosti finančních trhů a vyšším výnosům ALM.

Návratnost vlastního kapitálu (ROE) vzrostla na 21,1 % za 1. pololetí 2017 z 18,9 % v roce 2016 díky vyššímu čistému zisku.

Provozní výnosy za pololetí rostly meziročně o sedm procent na 19,2 mld. Kč díky silné výkonnosti finančních trhů, vyšším výnosům ALM, jednorázovému zisku z vypořádání dřívějšího soudního sporu v 1. čtvrtletí a vyšším příjmům z poplatků. Za 2. čtvrtletí poklesly o tři procenta na 9,5 mld. Kč vlivem vyšší srovnávací základny ve 2. čtvrtletí 2016 (jednorázový zisk z prodeje podílu ve společnosti VISA Europe).

Na konci června mohli klienti využívat celkem 1 067 bankomatů, z toho 148 bezkontaktních a 166 vkladových.

Vlivem pokračující optimalizace pobočkové sítě a posilování samoobslužné platformy byly některé pobočky uzavřeny nebo sloučeny. Počet poboček ČSOB (viz poznámka) na konci června 2017 byl 276, z čehož bylo 36 sloučených ČSOB + PS/Era.

Počet klientů ČSOB (pouze banka) zůstal meziročně téměř stabilní, zatímco počet aktivních klientů meziročně o dvě procenta vzrostl.

Počet uživatelů internetového bankovnictví vzrostl meziročně o dvě procenta a počet transakcí o pět procent.

Newsletter