Čtvrtletní zisk Daimleru mírně stoupl a překonal odhady

Provozní zisk německé automobilky Daimler ve druhém čtvrtletí mírně stoupl a překonal očekávání. Firmu ke zlepšení výsledku dotáhl zlepšený výkon divize dodávek a autobusů. Vyplývá to z předběžných údajů, které firma zveřejnila deset dní před konečnou výsledkovou zprávou.

Zisk Daimleru před splátkou úroků a zdaněním (EBIT) stoupl na 3,97 miliardy eur (asi 107 miliard Kč) z úrovně 3,76 miliardy eura o rok dříve. Výsledek byl více než pět procent nad odhady analytiků pro agenturu Reuters. Akcie firmy dnes dopoledne vzrostly o zhruba pět procent.

Daimler potvrdil dosavadní odhad, podle něhož celoroční zisk EBIT mírně překoná loňskou úroveň. Zvýšené zisky divize osobních vozů Mercedes-Benz, dodávek a autobusů by měly kompenzovat zhoršení v divizi nákladních vozů, uvedla firma.

Zisk vlajkové divize osobních vozů ve druhém čtvrtletí nepatrně klesl na 2,21 miliardy eur. Zisk u dodávek a autobusů ale vzrostl téměř dvojnásobně na 462 milionů eur. Zisk divize nákladních vozů klesl o sedm procent na 661 milionů eur. Úplné výsledky Daimler zveřejní 21. července.

Newsletter