CVVM: Hospodářskou situaci ČR považuje za dobrou 30 procent lidí

Česká společnost zůstává v hodnocení ekonomické situace země rozdělena do dvou zhruba stejně velkých táborů. Podle březnového průzkumu Centra pro výzkum veřejného mínění (CVVM) je s hospodářskou situací země spokojeno 30 procent lidí, opačný názor zastává 28 procent. Dvě pětiny dotázaných si myslí, že ekonomická situace země není ani dobrá ani špatná.

„Oproti předchozímu šetření z února 2016 se hodnocení statisticky významně nezměnilo,“ uvedlo dnes CVVM. Pohled Čechů na ekonomickou situaci země tak nadále zůstává poblíž dosud nejoptimističtějšího výsledku, který CVVM zaznamenalo letos v lednu.

„Relativně optimističtěji se o ekonomické situaci vyjadřují lidé ve věku 15 až 19 let, studenti, z hlediska stranických preferencí stoupenci ANO a dotázaní, kteří důvěřují vládě,“ uvádí CVVM. Naopak kritičtější jsou nezaměstnaní, lidé pracující v dělnických profesích a příznivci KSČM.

Životní úroveň svých domácností označila v březnu za dobrou skoro polovina lidí, za špatnou 15 procent. Více než třetina lidí charakterizuje životní úroveň své domácnosti jako ani dobrou, ani špatnou. Také tento výsledek je srovnatelný s čísly z únorového průzkumu.

Newsletter