Zpřesněná data indexu PMI služeb eurozóny ukázala pokles pod 60 bodů. Euro proti dolaru oslabuje pod 1,1860 EURUSD. Vzhledem k absenci domácích dat by se kurz koruny měl vyvíjet dle zahraničního dění. Aktuálně se obchoduje pod 25,45 za euro.

Demo Day přilákal pozornost mezinárodní startupové scény

StartupYard, nejstarší středoevropský akcelerátor se sídlem v Praze, pořádá Demo Day, akci, která je platformou, propojující startupy s investory a korporacemi. Sedm startupů ze současného programu akcelerátoru, které nedávno představil v médiích, představilo své strategie potenciálním investorům a odborné veřejnosti.

Demo Day je tradičním vyvrcholením každého akceleračního kola, které pořádá akcelerátor StartupYard. Sedm startupů z osmého akceleračního kola prezentovalo své nápady 320 zástupcům odborné veřejnosti. Akce se bude konala v Národním domě na pražských Vinohradech. Demo Day je akce otevřená veřejnosti a tradičně jí navštěvují nejen startupy, startupisté a investoři, ale také zástupci korporací, které hledají inovace a technologické nápady, stejně jako studenti a zástupci akademické sféry. 

“Máme za sebou další úspěšnou konferenci Demo Day, kde se setkalo sedm startupů z našeho aktuálního programu s potenciálními investory. Letos jsme zaznamenali velký nárůst zájmu startupů o náš program ze zahraničí – ze 160 přihlášených jich pouze 20 % bylo z Česka. Tento trend potvrzuje rostoucí zájem globálního IT průmyslu o region střední a východní Evropy a především Českou republiku, považovanou za centrum pro big data, strojové učení a bezpečnost,” uvedl Cedric Maloux, ředitel akcelerátoru StartupYard.

Na konferenci Demo Day se prezentovaly následující startupy:

Steel Mountain (Velká Británie)

kyberbezpečnost, strojové učení

Soukromí a bezpečí domácností a malých firem jsou stále více ohrožovány digitálními útoky. Zařízení od Steel Mountain s názvem Secaura se připojí k routeru a poskytuje bezpečnost pro celou domácí síť. Na rozdíl od běžného bezpečnostního software zabezpečí Secaura okamžitě všechna připojená zařízení a nevyžaduje žádnou údržbu a správu. K ochraně před známými i neznámými bezpečnostními hrozbami využívá umělou inteligenci.

RentRocket (Česká republika)

správa pronájmů

RentRocket je technologická platforma, která majitelům pomáhá se správou dlouhodobých pronájmů nemovitostí. RentRocket využívá vlastní skóringový systém speciálně vyvinutý pro nájemní bydlení, kdy na základě vyhodnocení rizika a nabídnuté ceny doporučuje nejvhodnější nájemce. Ve srovnání s klasickými “kamennými” agenturami dokáže RentRocket díky propracovaným algoritmům výrazně snížit riziko pozdních plateb či poškození nemovitosti nájemníky a následného vystěhování.

Optio.Ai (Gruzie)

Fintech, Chatbot, osobní asistent s umělou inteligencí

OptioAI je osobní asistent s umělou inteligencí, který vám pomůže získat lepší finanční návyky. OptioAI je pokročilý chatbot, který analyzuje vaše finance a pomáhá vám změnit vaše chování. OptioAI vám pomůže mluvit s vašimi penězi a vyhnout se finančním problémům.

Retino (Česká republika)

správa vráceného zboží, e-komerce

E-shopy ztrácejí své stávající zákazníky kvůli špatným zkušenostem s vracením zboží. Retino je řešení na správu vratek, které se snadno integruje do vašeho systému a umožní nabídnout vašim zákazníkům špičkové vracení zboží, které na ně učiní dojem a zajistí jejich návrat na váš e-shop.

Mixed Reality (Polsko)

platforma a nástroje pro rozšířenou realitu

Mixed Reality pomáhá digitálním agenturám nabídnout klientům poslední novinky v oblasti rozšířené reality, bez nutnosti najímat experty na 3D nebo vytvářet software na míru. Je to platforma pro návrh a správu obsahu, která umožňuje rychle a snadno vytvářet úžasné zážitky v rozšířené realitě, bez znalostí programování či hardware, či jakéhokoli speciálního vzdělání.

Waymark Tech (Velká Británie)

umělá inteligence pro dodržování regulačních požadavků

Waymark je určen firmám, které poskytují profesionální služby v oborech s neustále rostoucími požadavky na regulaci. Postaven na umělé inteligenci, která neustále monitoruje a analyzuje změny v regulačních předpisech a doporučuje změny nutné k jejich dodržování. Umožňuje tak specialistům ušetřit čas, který dosud museli věnovat byrokracii a soustředit se na řešení důležitějších problémů.

MindBox (Slovensko)

virtuální realita pro trénink zaměstnanců

Mindbox je určen pro moderní obchodní managery, kteří zápasí se slabými obchodními výsledky a neefektivními tréninkovými metodami. Jedná se o simulátor prodeje ve virtuální realitě, který trénuje důležité obchodní a sociální dovednosti v modelovém virtuálním prostředí. Na rozdíl od klasických tréninkových postupů je Mindbox hravý a poutavý, navržený experty na psychologii a behaviorálními specialisty k dosažení lepších výsledků.

Newsletter