Deutsche Bank prý čeká pokuta přes dvě miliardy dolarů

Největší německá bankovní skupina Deutsche Bank pravděpodobně zaplatí více než dvě miliardy dolarů americkým a britským úřadům v případu manipulace s klíčovými úrokovými sazbami. Sdělil to nejmenovaný zdroj agentury Reuters. Dohoda by prý mohla být oznámena již ve čtvrtek. Banka dnes avizovala, že navzdory rozsáhlým nákladům na právní spory zůstala v prvním čtvrtletí v zisku. 

Přední německá bankovní skupina čelí obvinění, že její zaměstnanci se pokusili manipulovat s klíčovou londýnskou úrokovou sazbou LIBOR. Ta je globálně využívanou sazbou a odvozují se od ní úroky pro značné množství soukromých i veřejných transakcí. 

Pokuty za manipulace se sazbou LIBOR již dostala i řada dalších bank. Nejvíce peněz zatím musela zaplatit švýcarská banka UBS, které úřady ve Spojených státech, Británii a Švýcarsku vyměřily pokutu ve výši 1,5 miliardy dolarů. 

Deutsche Bank podle zdrojů listu The Wall Street Journal v rámci dohody s úřady přizná vinu a připustí, že její vnitřní sledovací systémy nebyly dostatečné, aby dokázaly manipulaci s LIBOR zabránit.

Banka má oznámit kvartální finanční výsledky příští týden ve středu. Firma již dnes avizovala, že „v prvním čtvrtletí bude zisková a vykáže téměř rekordní tržby“. Bude tomu tak prý i přesto, že v prvním čtvrtletí očekává náklady na soudní spory ve výši 1,5 miliardy eur. Podrobněji se k nim ale dnes podle agentury Reuters nevyjádřila. 

 

 

Newsletter