DHL buduje distribuční centrum pro Estée Lauder Companies

Společnost DHL Supply Chain za přítomnosti Karla Novotného, náměstka ministra průmyslu a obchodu, představila během slavnostního ceremoniálu hrubou stavbu nového distribučního centra v Panattoni Parku Cheb. Specialista na smluvní logistiku, jenž je součástí skupiny Deutsche Post DHL, rozšiřuje stávající halu o 30 000 m2. Nová část bude sloužit společnosti Estée Lauder Companies, přednímu výrobci a distributorovi luxusní kosmetiky. V distribučním centru vznikne až 200 pracovních míst. Uvedení do provozu se plánuje na začátek roku 2018.

„Máme velkou radost, že můžeme tak prestižnímu zákazníkovi, jakým je společnost Estée Lauder Companies, poskytovat naše nadstandardní a velmi komplexní služby,“ říká Oscar de Bok, generální ředitel DHL Supply Chain pro Evropu, Střední východ a Afriku. „Zahájení spolupráce s Estée Lauder Companies je pro DHL Supply Chain významným milníkem. Jsem přesvědčen o tom, že s naším silným týmem, celou řadou služeb s přidanou hodnotou i nejmodernějšími technologiemi a inovacemi budeme schopni naplňovat vysoká očekávání společnosti Estée Lauder Companies,“ říká Oscar de Bok.  

„Jménem Estée Lauder Companies chceme poděkovat našim dlouhodobým partnerům, společnosti DHL a městu Cheb, že nám umožnili rozšiřovat možnosti regionálního dodavatelského řetězce pro Evropu, Střední východ a Afriku, aby se stal ještě agilnější a flexibilnější. DHL byla a je nadále dlouhodobým partnerem společnosti Estée Lauder Companies,“ doplňuje Jamal Chamariq, seniorní viceprezident pro dodavatelské řetězce společnosti Estée Lauder Companies.  

„Karlovarský kraj vláda zařadila mezi strukturálně postižené regiony. Díky rychlému rozvoji chebské zóny a příchodu významných zahraničních investorů jako DHL či Estée Lauder Companies se však ekonomická situace rychle mění k lepšímu. Cheb je příkladem města, které nevidí v průmyslu riziko, ale příležitost, a proto s ním roste,“ uvádí Karel Novotný, náměstek ministra průmyslu a obchodu.

„Velmi mě těší, že se společnost DHL v Chebu tak dobře zabydlela. Po expanzi už zde bude provozovat logistické služby na úctyhodné ploše 45 000 m2, což jen potvrzuje úspěšnou dlouhodobou spolupráci mezi světovým lídrem v oblasti logistiky a společností Panattoni Europe. Panattoni Park Cheb se nachází v těsné blízkosti skvělého napojení na německou dálniční síť a také železničního kontejnerového terminálu v bavorském Hofu, odkud jezdí přímé vlaky do přístavů v Severním a Baltském moři,“ říká Pavel Sovička, generální ředitel společnosti Panattoni Europe pro Českou a Slovenskou republiku.

Nové distribuční centrum bude přehlídkou moderních technologií a ekologických řešení. Zaměstnanci budou vychystávat zboží pomocí hlasových povelů a jejich práce bude podléhat špičkovým bezpečnostním kontrolám. Součástí budovy budou také úsporná LED světla a inteligentní řídicí systémy, které snižují světelné emise a spotřebu energie. Důraz na automatizaci a udržitelný rozvoj vychází z dlouhodobých záměrů DHL a je rovněž v souladu s programem GoGreen. V rámci této celosvětové iniciativy chce společnost Deutsche Post DHL do roku 2050 snížit emise CO2 na 0 % a do roku 2025 proškolit 80 % zaměstnanců na certifikované specialisty GoGreen.

Newsletter