Dolar oslabuje v dolarovém indexu i proti euru. To podporuje zisky procyklických měn. Měny regionu střední a východní Evropy mírně posilují. Koruna se obchoduje pod 26,20 za euro.

Digitální továrna automobilky Mercedes-Benz. To je „Factory 56“

Mercedes-Benz Cars představuje pod označením „Factory 56“ nejmodernější výrobu automobilů na světě. „‚Factory 56‘ nově definuje způsob, jímž jsou vyráběny automobily. Mercedes-Benz Cars buduje závodem ‚Factory 56‘ automobilku budoucnosti a kombinuje v ní tři progresivní vlastnosti: Je především kompletně digitální a flexibilní – a uvádí v život pojem ‚zelená výroba‘. Jako vynálezce automobilu nyní nově vynalézáme také jeho výrobu,“ říká Markus Schäfer, člen představenstva divize Mercedes-Benz Cars, zodpovědný za výrobu a dodavatelské řetězce.

Mercedes-Benz Cars použije v závodě „Factory 56“ nejmodernější výrobní technologie. Slogan nového závodu zní „digitální, flexibilní, zelený“. Středem pozornosti je člověk.

„‚Factory 56‘ nově definuje způsob, jímž jsou vyráběny automobily. Jako vynálezce automobilu nyní nově vynalézáme také jeho výrobu,“ říká Markus Schäfer, člen představenstva divize Mercedes-Benz Cars, zodpovědný za výrobu a dodavatelské řetězce.

Položení základního kamene výrobní haly „Factory 56“ v závodě Mercedes-Benz Sindelfingen spolu s vysoce postavenými zástupci politického a hospodářského života.

Ministryně hospodářství a práce Nicole Hoffmeisterová-Krautová zdůraznila, že položení základního kamene je také zásadním stavebním kamenem dobré budoucnosti Bádenska-Württemberska jako producenta automobilů: „‚Factory 56‘ spojuje totiž dohromady dva globální trendy, které mají právě pro naši zemi naprosto zásadní význam: digitalizaci výroby a modely vozidel budoucnosti.“ Pouze v případě, že budou mít výrobci v obou oblastech výroby a mobility budoucnosti správné odpovědi na výzvy, před nimiž stojíme, může Bádensko-Württembersko v dlouhodobém horizontu obhájit svou pověst prémiové průmyslové země a zajistit svým obyvatelům blahobyt. Podle jejích slov je úkolem státu chránit tuto cestu podporováním inovační síly.

Newsletter