dnata: Nové technologie a partnerství s American Airlines a 15% růst

dnata, jeden ze světově největších poskytovatelů služeb leteckým společnostem působící i v České republice, na základě vzrůstající poptávky po kvalitním cateringu a dalších retailových službách během letu expanduje v oblasti produkce i provozu. V současné době společnost dnata provozující moderní zařízení na Mezinárodním letišti Václava Havla Praha obsluhuje 18 aerolinek.

Růst dnata v roce 2018 byl podpořen novým partnerstvím s American Airlines a dalšími lety již existujících zákazníků jako Emirates a Air Canada. Během prvních 10 měsíců roku 2018 připravil tým společnosti dnata přes 5 milionů teplých i studených jídel pro celkem 35 000 pražských odletů, což reprezentuje 15% meziroční nárůst.

V návaznosti na růst společnost dnata, která je v Praze reprezentována dceřinou společností Alpha Flight a. s., v posledních 12 měsících přijala dalších 25 lokálních zaměstnanců a nyní v Praze zaměstnává přes 300 profesionálů.

„Letošní rok byl pro dnata v České republice výjimečně úspěšným. Zaznamenali jsme řadu významných událostí a dosáhli jsme 15% růstu. Jsme hrdí na to, že jsme navázali nová důležitá partnerství, uspokojili jsme rostoucí poptávku našich stávajících zákazníků a zároveň jsme rozšířili náš tým. I nadále poskytujeme kvalitní výrobky a dodáváme služby na míru všem našim 18 zákazníkům letecké dopravy a jejich cestujícím,“ řekl František Šír, Managing Director dnata Catering pro Českou republiku.

Díky špičkovým technologickým inovacím může dnata vytvářet svým zákazníkům nabídky na míru a vyvíjet konkrétní produkty, které se přizpůsobují požadavkům jednotlivých leteckých přepravců a jejich cestujícím. Segment civilní letecké dopravy se neustále mění a dopravci se více orientují na prodej občerstvení na palubách. Pražská dnata na tento trend reagovala tím, že vyvinula systém pro podporu prodejů na palubě, od návrhu palubního menu, řízení dodavatelského řetězce, samotný prodej na palubě, po příjem platebních karet a následnou rekonciliaci tržeb, které odevzdávají posádky letadel. Společnost nedávno spustila svůj zcela nový systém prodejních terminálů využívaných na palubách tří klíčových aerolinek.

V současné době dnata, přední světový dodavatel cateringových služeb, provozuje 61 cateringových provozoven a logistických center ve 12 zemích, které denně připravují více než 320 tisíc jídel.

O společnosti dnata
dnata je jedním z největších světových poskytovatelů podpůrných služeb pro letecké společnosti jako inflight kitchen, handling, cargo, hotely apod. letectví. Společnost byla založena v roce 1959 a zajišťuje plynulé a efektivní fungování leteckého průmyslu na 127 letištích. Nabízí služby pozemní obsluhy, cargo, cestovní a letové služby v 85 zemích na šesti kontinentech. dnata je důvěryhodným partnerem pro více než 300 leteckých společností po celém světě. Každý den dnata zajišťuje více než 1800 letů, přepravuje více než 8 400 tun nákladu, pomáhá více než 320 000 cestujících, rezervuje přes 21 000 pobytů v hotelech a podává více než 320 tisíc jídel.

Newsletter