Člen bankovní rady ČNB Holub se zřejmě přikloní ke zvýšení sazeb o 50 bb na zářijovém zasedání, tento krok připustil i pro listopad. Koruna zpevňuje pod 25,40 za euro. Dolar proti euru drží ztráty a obchoduje se nad 1,1730 EURUSD.

Do funkce rektorky VŠPP byla jmenována exministryně Helena Válková

Rektorkou Vysoké školy podnikání a práva (VŠPP) byla včera slavnostně jmenována bývalá ministryně spravedlnosti Helena Válková. Funkci převzala po Jaromíru Veberovi.​​​​​​​ Nová rektorka chce využít široké zázemí několika škol včetně úzké spolupráce se zahraničím a nabídnout tak studentům mezioborové poznatky z oblastí informatiky, práva a podnikání uplatnitelné doma i v zahraničí.

Zkušená právnička a politička pokládá za velkou přednost této školy možnost pružně reagovat na potřeby pracovního trhu a nabídnout zájemcům o studium atraktivní studijní programy a specializace, které jim zajistí již v průběhu studia osvojit si dovednosti a znalosti potřebné k úspěšnému nastartování profesní kariéry. Ambicí VŠPP proto bude využít mezioborové poznatky z oblastí informatiky, práva a podnikání k tomu, aby studenti mohli své znalosti uplatnit nejen doma, ale i v zahraničí.

Její první kroky povedou k zaplnění některých mezer v nabídce studijních programů jak na úrovni bakalářského, tak magisterského typu studia. Úspěšnou školu ale podle jejích slov tvoří vždy spokojení studenti a erudovaní pedagogové. „Student, který je hrdý na svou Alma Mater a bude na ni vždy rád vzpomínat, je pro mne měřítkem toho, zda se jedná o vysokou školu s  prestiží, o kterou budu svým působením v pozici rektorky usilovat,“ tvrdí Válková.

Helena Válková vystudovala Právnickou fakultu Univerzity Karlovy v Praze, v roce 1997 se habilitovala na Právnické fakultě Masarykovy Univerzity v Brně a v roce 2006 byla jmenována profesorkou v oboru trestní právo na Právnické fakultě Trnavské univerzity v Trnavě. Dlouhodobě se věnuje trestní politice uplatňované vůči delikventní mládeži, trestním sankcím a obětem trestných činů. Mezi lety 2014 a 2015 působila více než rok ve vládě Bohuslava Sobotky jako ministryně spravedlnosti. V současnosti je místopředsedkyní Ústavněprávního výboru Poslanecké sněmovny a členkou jejího Výboru pro bezpečnost.

Newsletter