Dolar oslabil po nečekaně horších údajích z ekonomiky USA

Americký dolar dnes na devizovém trhu oslaboval. Investoři reagovali na nečekaně horší údaje z americké ekonomiky, které zvýšily obavy ohledně růstu americké ekonomiky ve třetím čtvrtletí.

Euro k dolaru dnes kolem 18:00 SELČ přidávalo zhruba 0,3 procenta na 1,1171 USD. Dolar k japonskému jenu vykazoval pokles o 0,7 procenta na 101,1550 JPY. Takzvaný dolarový index, který měří hodnotu dolaru ke koši šesti předních světových měn, se během dne propadl až na 95,254 bodu, tedy nejníže za týden. Později oživil a naposledy se pohyboval kolem 95,651 bodu se ztrátou 0,2 procenta.

Americké ministerstvo obchodu dnes oznámilo, že maloobchodní tržby v USA zůstaly v červenci meziměsíčně beze změny, ačkoliv analytici počítali s jejich nárůstem o 0,4 procenta. Další dnešní data pak ukázala, že výrobní ceny v USA klesly v červenci meziměsíčně o 0,4 procenta, a zaznamenaly tak první pokles od března a největší pokles od loňského září. Trh očekával nárůst o 0,1 procenta.

„Slabé údaje o amerických maloobchodních tržbách a jejich potenciální dopad na politiku americké centrální banky (Fed) budou po zbytek dnešní seance pravděpodobně nejvýznamnější hybnou silou dění na trhu,“ uvedl podle agentury Reuters analytik Nick Bennenbroek ze společnosti Wells Fargo Securities.

Newsletter