Dolar proti euru hledá směr. Před dnešním zasedáním Fedu lze u tohoto páru počítat s minimální volatilitou. Procyklické měny drží zisky, z měn regionu je tomu tak pouze u koruny. Kurz domácí měny se obchoduje těsně nad 25,40 za euro.

Evropské burzy se odrážejí z denních minim, v Praze vede Komerční banka

Evropské trhy klesají o 0,3 %, ale pomalu se dostávají ze svých denních minim. Největší propady postihly logicky akcie v ropném sektoru -2,8 %, zatímco sektor telekomunikací, spotřebitelský a bankovní sektor rostou, a tak se žádný větší výprodej nekoná.

Pražská burza je stále v dobré kondici a posiluje díky Komerční bance o 0,11 %. Ta aktuálně přidává 1,34 % a dostala se nad 4.900 korun. I nadále je cítit potávka po akciích O2, ale i Philip Morris. Obě zmíněné akcie rostou zhruba o 0,4 %, naopak Erste klesá o 0,5 % díky vybírání zisků. Za tímto poklesem může být ještě očekávaná revize indexů PX a CECE, která se uskuteční v pondělí 1.12. pro index PX a 3.12. pro index CECE. Erste se po současné rally dostala svou váhou ve zmiňovaných indexech přes svá vymezená maxima a tak se dá očekávat, že dojde ke snížení počtu akcií v bázi jak pro PX tak i pro CECE index. Objemy obchodů jsou podle očekávání slabé díky absenci většiny zahraničních obchodníků na trhu.

Newsletter