Dolar po zklamání z ADP Národního reportu zaměstnanosti oslabuje proti euru nad 1,1880 EURUSD. Měny regionu zůstávají v zisku. Koruna se obchoduje pod 25,45 za euro.

Evropskou komisi znepokojuje stále vysoké zadlužení Itálie

Evropskou komisi zneklidňuje stále trvající vysoké zadlužení Itálie. „Dluhy se sice mírně sníží, ale obavy jsou stále na místě,“ uvedl podle serveru Finanzen.net komisař pro hospodářské a finanční záležitosti Pierre Moscovici k italským rozpočtovým plánům pro příští rok.

Podle posledních propočtů Evropské komise by se italské zadlužení mělo v příštím roce snížit na 130,8 % HDP z letošních 132,1 %. Podle Moscoviciho lze očekávat, že Itálie nesplní stanovené cíle pro snižování dluhu.

Podle Paktu stability a růstu EU by mělo zadlužení členských zemí eurozóny činit maximálně 60 % HDP. Evropská komise včera vydala hodnocení návrhů rozpočtů členských států eurozóny, podle nějž se obává, že rozpočtová kritéria nesplní kromě Itálie také Francie, Belgie, Portugalsko, Slovinsko a Rakousko. Německo, Španělsko, Estonsko, Irsko, Malta, Slovensko a Kypr by naopak rozpočtové limity dodržet měly.

Newsletter