Dolar je v zisku proti euru i v dolarovém indexu. Americké výnosy se posunuly výše, 10letý dluhopis se obchoduje nad 1,6 %. Hlavní událostí je americká inflace, konsensus trhu čeká zrychlení z 2,6 % na 3,6 % y/y, některé predikce pracují s více než 4 %. Riziko nad konsensus vyšší inflace je rizikem vyšších US výnosů. To by mohlo dostat pod tlak rizikové měny, včetně koruny obchodující se těsně nad 25,50 za euro.

Fifth Street AM odkládá vstup na burzu kvůli nepříznivým podmínkám na trhu

Fifth Street Asset Management založená v roce 1998 bývalým analytikem Merrill Lynch Leonardem Tannebaumem se dnes připojila k dalším sedmi firmám, které v říjnu odložily primární emisi akcií na  burzách ve Spojených státech. Plánované IPO, ve kterém chtěla Fith Street prodat 8 milionů akcií na Nasdaqu za cenu 24 až 26 USD za kus, se odkládá na neurčito.

„Zaznamenali jsme poptávku od potenciálních investorů, ale podmínky na trhu (Ukrajina, Střední Východ, Ebola) nejsou nyní pro IPO optimální,“ řekl Tannebaum v tiskovém prohlášení. Fifth Street Asset Management spravuje jmění v hodnotě 6 mld. dolarů.

Newsletter