Dolar zůstává pod výprodejním tlakem. Oslabuje v dolarovém indexu i proti procyklickým měnám. Vůči euru se obchoduje nad 1,1880 EURUSD. Měny regionu těží ze slabšího dolaru a z lepšího tržního sentimentu. Koruna se obchoduje pod 25,50 za euro.

Finanční správa zaměstnancům zjednoduší daňové přiznání

Zaměstnanci, kteří mají příjmy pouze v ČR, budou moci podat daňové přiznání již za letošní rok na zjednodušeném tiskopise. Místo čtyř bude mít pouze dvě strany. Na tiskové konferenci o tom dnes informoval generální ředitel Generálního finančního ředitelství Martin Janeček.

Změna se týká poplatníků s příjmy ze závislé činnosti, tedy ze zaměstnání, kteří podle ministerstva financí tvoří téměř polovinu z celkového počtu 2,1 milionu podaných daňových přiznání za loňský rok. „Pro poplatníky je dvoustránkový tiskopis možností, ne však povinností. Proto si lidé mohou vybrat, zda využijí původní tiskopis, na který jsou zvyklí, nebo nový zjednodušený dvoustránkový,“ uvedl Janeček.

Nový dokument ovšem není určen pro poplatníky s příjmy z podnikání, nájmu a dalších příjmů. Dále se netýká poplatníků s příjmy ze zahraničí nebo podávajících dodatečné přiznání.

Newsletter