Finančním ředitelem innogy ČR bude od listopadu Thomas Merker

Finančním ředitelem společnosti innogy Česká republika bude od začátku listopadu Thomas Merker (44). ČTK o tom dnes informoval mluvčí innogy (bývalé RWE) v ČR Martin Chalupský. Merker ve funkci nahradí Axela Gerhardyho, který se přesouvá do mateřské společnosti innogy SE.

Chalupský uvedl, že kromě funkce finančního ředitele zůstane Merker v také představenstvu dceřiné společnosti innogy Grid Holding. S ohledem na příslušná ustanovení energetického zákona však ke konci října odstoupí z funkce jednatele firmy GasNet. Personální situace v této dceřiné společnosti bude dořešena během příštích týdnů. „V přechodném období bude GasNet řídit předseda jednatelů Jan Valenta ve spolupráci s vrcholovými manažery této společnosti,“ dodal mluvčí.

Před příchodem do tehdejšího RWE pracoval Merker jako prokurista ve společnosti Ško-Energo/Ško-energo FIN v Mladé Boleslavi. Ve společnostech skupiny innogy v České republice působí od roku 2002. V letech 2005 až 2006 pracoval ve společnosti RWE Energy AG v Dortmundu, kde zastával funkci manažera pro strategii. Od listopadu 2006 je jednatelem a finančním ředitelem společnosti GasNet. Merker je ženatý, ve volném čase se věnuje turistice a cyklistice.

Skupina innogy zajišťuje v ČR dodávky zemního plynu, elektřiny a další služby pro 1,7 milionu zákazníků. Firma provozuje 64 tisíc kilometrů distribučních sítí, šest podzemních zásobníků plynu o kapacitě 2,7 miliardy metrů krychlových, vyrábí teplo a elektřinu v 28 provozech a prodává přes pět milionů metrů krychlových CNG ve vlastní celorepublikové síti CNG stanic. Skupinu, která zaměstnává 3800 lidí, řídí společnost innogy Česká republika.

Newsletter