Finsko modernizuje a uvolňuje sektor dopravy

Před měsícem schválil finský parlament komplexní reformu sektoru dopravy, a tak vytvořil prostor pro liberalizovaný a modernizovaný trh. Dne 24. května finský prezident návrh zákona podepsal. 

„Jsme nadšení situací ve Finsku, kde místní vláda rozeznala potřebu obyvatel pro spolehlivou a pohodlnou dopravu na jedno kliknutí. Způsoby, jakým se lidé pohybují po městech, se mění po celém světě a finská vláda je díky nové regulaci průkopníkem v rozvíjení moderního sektoru dopravy,” říká zástupce společnosti Uber.

 Co úprava zákona znamená:

·         otevírá trh pro nové ekonomické příležitosti, přispívá ke zdravému konkurenčnímu prostředí a přináší více možností pro uživatele služeb,

·         občané Finska budou mít k dispozici spolehlivou a cenově dostupnou možnosti dopravy, která poskytne lidem bezpečný a spolehlivý způsob, jak se dostat z místa A do místa B,

·         tato reforma v neposlední řadě pomůže snížit počet automobilů na silnicích a pomůže městům řešit problémy, jako jsou dopravní zácpy a znečištění ovzduší.

Součástí reformy je:

·         žádná cenová omezení,

·         technologické řešení může fungovat jako alternativa taxametru,

·         není nutné mít označený vůz,

·         nízké požadavky pro získávání licencí, žádný limit počtu licencí.

Newsletter