Firma Honeywell Aerospace Olomouc měla loni rekordní tržby

Společnosti Honeywell Aerospace Olomouc, která v Hlubočkách u Olomouce vyrábí a opravuje letecké motory, loni vzrostly tržby meziročně o 466 milionů korun z 3,446 miliardy korun v roce 2014 na rekordních 3,912 miliardy korun. Firma zároveň zvýšila i čistý zisk, a to z 207 milionů korun v roce 2014 na 299,8 milionu korun. ČTK dnes informaci získala z výroční zprávy Honeywell Aerospace Olomouc.

Společnost Honeywell Aerospace Olomouc loni v Hlubočkách zaměstnávala v průměru 1346 lidí a 99 procent tržeb získala díky zakázkám pro strojírenské podniky ze skupiny Honeywell, která se specializuje na komponenty pro letectví, automobilový průmysl, automatizaci a řízení pro domácnosti i průmysl.

Koncern Honeywell je zároveň výrobcem speciálních materiálů, které jsou využívány v telekomunikacích a elektronickém průmyslu, v automobilovém průmyslu, stavebnictví, ale také v zemědělství a farmaceutickém průmyslu.

Podnik Honeywell Aerospace Olomouc tvoří bývalá letecká divize společnosti Mora Morava, která dříve nesla název Mora Aerospace. Americký výrobce leteckých motorů Honeywell divizi koupil v roce 2002. Prodej akcií Mory Aerospace byl součástí restrukturalizace výrobního programu a.s. Mora Moravia, jejíž vedení se rozhodlo soustředit síly na klíčovou výrobu varné techniky.

Koncern Honeywell má v Česku kromě společnosti Honeywell Aerospace Olomouc také vývojový a administrativní komplex v Brně. Mateřská společnost Honeywell International se sídlem v USA ve světě zaměstnává zhruba 130.000 lidí.

Newsletter