Firmy Primoco a UDI upsaly své akcie na trhu START

AKTUALIZOVÁNO – Dnes se uskutečnil třetí START Day na trhu START Burzy cenných papírů Praha. Vyvrcholilo upisovací období společností Primoco UAV SE a UDI CEE a.s. Zároveň byly v systému Xetra® sekundárně obchodovány akcie společností Prabos a Fillamentum, které byly upsány při předchozích START Days.

První společností, která upsala své akcie na trhu START, byla firma Primoco UAV SE. Firma vyrábí středně velká, plně autonomní bezpilotní letadla (UAVs) a poskytuje i související letecké služby. Společnost upsala celkem 252 500 ks akcií a cena za jednu akcii byla stanovena na 250 Kč.

Druhou společností, která na podzimním START Day úspěšně upsala své akcie, byla společnost UDI CEE a.s., která je součástí české developerské skupiny UDI Group. Společnost UDI upsala celkem 587 000 ks akcií a cena za jednu akcii byla stanovena na 440 Kč.

V systému Xetra® byly dnes obchodovány akcie společnosti Fillamentum a Prabos. V případě společnosti Filamentum se při kurzu 860 Kč zobchodovalo celkem 11 700 ks akcií, což je 38násobek oproti minulému START Day. Zobchovaný objem činil 10 062 000,- Kč.

Druhou obchodovanou společností byl Prabos, u které bylo zobchodováno 7 125 ks akcií, což je 56násobek oproti minulému START Day. Zavírací kurz byl 418,- Kč, zobchodovaný objem tedy činil 2 978 250,- Kč.

“Vidíme zvyšující se dynamiku trhu START, jak při primárních úpisech, tak v sekundárním obchodování. Považuji START DAY číslo tři za rekordní, co do počtu i objemu zobchodovaných akcií. Zcela jistě je tato likvidita ještě do jisté míry ovlivňována poptávkou po původních emisích Fillamentum a Prabos, ale také přináší protnutí nabídky a poptávky na  vyšších objemech nových titulů v podobě realitního UDI a technologického Primoco. Nižší počet investorů na vyšším obejmu naznačuje, že se významněji zapojili první institucionální investoři v čele s CONSEQ, a to je velmi pozitivní znamení pro tento segment trh. Gratulujeme novým emitentům a věříme, že poptávka zůstane na stejné, či vyšší úrovni při listopadovém START Day, kdy plánuje vstup na trh START společnost AtomTrace, výrobce laserové analytické technologie,“ uvedl Jakub Burda, Managing Director, Roklen Corporate Finance.

Příští termín START Day je stanoven na 27. listopadu. Zájem o úpis svých akcií již nyní potvrdila společnost AtomTrace, český výrobce specializovaných přístrojů provádějících prvkovou laserovou analýzu materiálů metodou LIBS.

Zvažujete i Vy prodej nebo nákup společnosti?
Členem skupiny Roklen Holding a.s. je oddělení Roklen Corporate Finance, které poskytuje komplexní poradenské služby v oblasti prodeje a nákupu společností, pomoc při vstupu na kapitálový trh (IPO na trhu BCPP START) nebo při oceňování společností.
Mezi klienty Roklen Corporate Finance patří jak ryze tuzemské společnosti a jejich majitelé, tak i mezinárodní firmy s působností v České republice.
Více informací o Roklen Corporate Finance naleznete na www.roklencf.cz nebo si rovnou sjednejte schůzku na (+420) 236 071 606 nebo cf@roklen.cz.

Newsletter