Forbes vydal seznam světových kryptomiliardářů

Magazín Forbes je známý svými prestižními žebříčky nejbohatších mužů a žen planety. Letos v únoru se poprvé v historii tento žebříček zaměřil také na jednotlivce, kteří pohádkově zbohatli na kryptoměnách.

Mezi osobnostmi nechybí bratři Winklevossovi (odhadovaný majetek v kryptoměnách až 1,1 miliardy dolarů), bitcoinovou komunitou nenáviděný Chris Larsen, CEO společnosti Ripple (neuvěřitelných 7,5 až 8 miliard dolarů) či Vitalik Buterin, autor nejúspěšnějšího bitcoinového ICO všech dob – platformy Ethereum (asi 500 milionů dolarů). Dále zde nalezneme třeba Barryho Silberta stojícího za Digital Currency Group (500 milionů dolarů), miliardáře Michaela Novogratze (700 milionů až 1 miliarda dolarů), nebo Briana Armstronga, CEO burzy Coinbase (1 miliarda dolarů).

Zajímavé je, že na vrcholu žebříčku nalezneme také jména, o kterých se v médiích většinou příliš nepíše, jedním z takových je Changpeng Zhao, bývalý programátor high-frequency trading systémů pro Wall Street a zakladatel altcoinové burzy Binance (odhadovaný majetek 1,1 až 2 miliardy dolarů). Ta vnikla teprve v roce 2017 a její založení bylo financováno formou extrémně úspěšného ICO. Řada mediálních „kryptocelebrit“ v žebříčku naopak úplně chybí.

 

 

Newsletter