Fortuna: Půjde Zuckenberg od válu? To těžko! 6:1

Skandál největší sociální sítě Facebook nabírá obrátky, údaje o počtu účtů z celkových dvou miliard, které mohly být či skutečně byly zneužity, rostou tempem nevídaným. Těžko si může Mark Zuckenberg ve své firmě představit větší průšvih, než ten s osobními daty uživatelů. Akcie už za to zaplatila, v určitý moment ztrácela pětinu, akcionáři „odepisovali“ miliardy dolarů. Co na to tatíček zakladatel? Pozvánky k podání vysvětlení v kongresu se množí, významný investor Scott Stringer požaduje jeho konec ve vedení, který ale podle bookmakerů pravděpodobný není. A to jak bezprostředně k 1. červenci (6:1), tak s větším časovým odstupem (5:1).

„Mark Zuckenberg se nějakého toho ztraceného telefonního čísla nelekne. Je to tvrdý businessman s tahem na branku, o čemž je konečně celý příběh Facebooku od jeho začátků, kdy celou ideu taktně převzal od bratrů Winklevossových, kteří si pak v soudním sporu přišli na hanebných 65 milionů dolarů. Tak jako tak, Facebook je Zuckenbergovo až na nějakou tu díru v podstatě dokonalé dítě, jehož výchovy se bude vzdávat jen těžko,“ říká Michal Hanák, hlavní bookmaker Fortuny.

Na budoucím vývoji ceny akcie a tedy hodnoty celé společnosti se dozajista podepíše to, jak se s firma se stávajícím průšvihem vyrovná a co všechno bude schopna udělat pro obnovení důvěryhodnosti. Jisté je, že spíše než kolaps, kdy by akcie k 1. lednu příštího roku spadly pod 100 USD v kursu 10:1, bookmakeři předpokládají, že se firma vzpamatuje a její hodnota naopak pokoří kvótu 200 USD v kursu 7:1.

Výběr z kursové nabídky:

Facebook

Sázka:                                                                                    Ano      Ne

1.7.2018 bude Mark Zuckerberg na pozici CEO                         1,08      6

1.1.2019 bude Mark Zuckerberg na pozici CEO                         1,1       5

1.1.2019 – otevírací cena akcie NASDAQ 100USD a méně         10

1.1.2019 – otevírací cena akcie NASDAQ 200USD a více           7

Newsletter