Začátek týdne přinesl relativně klidné obchodování s mírnými výprodejními tlaky na dolaru a u měn střední a východní Evropy. Koruna se dnes ráno obchoduje mírně nad hranicí 25,40 za euro. Z ostatních měn regionu oslabuje nejvíce polský zlotý.

Francouzské složky zabily útočníky, část rukojmích osvobozena

(Rozšířeno 18:38) Francouzská policie se speciálními složkami souběžně zaútočila na obou místech, kde útočníci drželi rukojmí – po útoku na Charlie Hebdo i v pařížském obchodě s košer potravinami. Rukojmí z tiskárny mají být dle dostupných zpráv osvobozena. Při osvobozovací akci v židovské košer prodejně v Paříži přišli kromě ozbrojeného radikála o život ještě čtyři rukojmí. 

Dva muži podezřelí ze středečního vraždění v redakci satirického listu Charlie Hebdo byli zabiti, uvedla s odvoláním na policejní zdroje agentura AFP. Podle AFP policie při zásahu na sever od Paříže útočníky zastřelila, když vyběhli z úkrytu a pálili na bezpečnostní síly. Bratři Chérif a Saida Kouachiovi byli od rána obklíčeni v průmyslovém podniku v obci Dammartin-en-Goële severně od Paříže.

Francouzská policie souběžně zaútočila také na pařížský košer supermaket, kde další islámský radikál – zřejmě ten, který dříve zabil v Paříži policistrku – zadržoval rukojmí. Několik rukojmích se podařilo vysvobodit, informovala agentura AFP. Při policejním útoku na ozbrojence Amedyho Coulibalyho utrpěli zranění také někteří členové zasahujícího policejního komanda, dodal server listu Le Parisien a upozornila BFM TV.

Newsletter