Generální ředitel CzechInvestu by mohl být známý v půlce března

Celkem dvacet tři lidí se přihlásilo do výběrového řízení na generálního ředitele Agentury pro podporu podnikání a investic CzechInvest. Do druhého kola postoupili čtyři uchazeči. Kdo CzechInvest povede a dá mu nový obsah, by mělo být jasné v polovině března.

„Změnu na pozici generálního ředitele Czechinvestu považuji za naprosto klíčovou. Smyslem tak širokého výběrového řízení je získat na tuto pozici opravdu kvalifikovaného člověka, který musí mít jasnou strategii nového směřování celé agentury. Klíčové jsou a budou investice s vysokou přidanou hodnotou, které mimo jiné nabídnou pracovní příležitosti špičkovým českým odborníkům, a soulad s podporou průmyslu 4.0, která patří na ministerstvu průmyslu a obchodu mezi mé hlavní priority,“ říká ministr průmyslu a obchodu Tomáš Hüner.

Komisi, která nové vedení CzechInvestu vybírá, tak tvoří odborníci nejen z Ministerstva průmyslu a obchodu, ale také experti z Ministerstva pro místní rozvoj, Ministerstva zahraničních věcí, Ministerstva vnitra, Ministerstva financí, Hospodářské komory, Svaz průmyslu a dopravy a Asociace malých a středních podniků. Rozhodnout by se mělo po návratu ministra průmyslu a obchodu Tomáše Hünera z pracovní cesty do Indie. Ta se uskuteční od 4. do 9. března 2018 s cílem podpořit spolupráci obou zemí a dále rozvíjet nejen hospodářské vztahy.    

Newsletter