Generálním ředitelem ČEZ Prodej se stal Michael Pupala

Generálním ředitelem ČEZ Prodej se stal Michael Pupala, který přichází z představenstva pojišťovny AXA. Předtím působil v Raiffeisen stavební spořitelně, LBBW Bank nebo BAWAG Bank.

„Jsme rádi, že Michael Pupala posílí vedení ČEZ Prodej. Jeho úlohou bude pokračovat v uvádění inovativních produktů na trh, rozvíjet distribuční a obslužné kanály a zajistit celkovou digitalizaci, abychom vyhověli stále se zvyšujícím nárokům zákazníků,“ říká člen představenstva Skupiny ČEZ a ředitel divize obchod Pavel Cyrani.„Michael má s podobnými projekty bohaté zkušenosti.“

Doposud byl řízením ČEZ Prodej pověřen šéf strategie Skupiny ČEZ Dávid Hajmán, který se nadále bude plně věnovat této oblasti.

„Stát se součástí Skupiny ČEZ, navíc v této velmi dynamické době s ohledem na měnící se nároky zákazníků mě těší, a ani chvíli jsem neváhal,“říká Michael Pupala. „Společně s celým týmem budeme pokračovat v transformaci ČEZ Prodej v plně zákaznicky orientovanou retailovou společnost pokrývající energetické potřeby zákazníků a nabízející inovativní produkty týkající se nejen energií, ale také chytrého bydlení.“

ČEZ Prodej má v rámci Skupiny ČEZ na starosti prodej elektřiny, plynu, pojištění, finančních služeb a jiných produktů domácnostem a dalším koncovým zákazníkům s hromadnou obsluhou. Společnost loni dosáhla čistého zisku 4,8 miliardy korun a provozních výnosů 73,6 miliardy korun. Ke konci roku 2015 měla 227 zaměstnanců.

Newsletter