Germanwings zrušily po katastrofě spoustu letů. Nemají posádky

Nízkonákladová společnost Germanwings, jejíž letoun se 150 lidmi na palubě se zřítil ve Francii, zrušila po neštěstí údajně desítky letů. Někteří její zaměstnanci po katastrofě odmítají nastoupit do služby, informovala mateřská společnost Lufthansa.

Členové posádek prý nenastupují do práce z osobních důvodů. Není známo, kolika zaměstnanců se to týká. Podle Lufthansy zrušila společnost Germanwings kolem 30 letů, protože členové posádek odmítli letět, a posádky jsou tak nekompletní.

Ve Francii spadl let Germanwings. Nikdo nepřežil

Několik plánovaných letů od odpoledne nevzlétlo například z letiště v Düsseldorfu, kde měl přistát havarovaný letoun. Neuskutečnily se například plánované lety do Paříže, Hamburku, Londýna, Madridu a Stockholmu. Také v Kolíně nad Rýnem byly zrušeny lety Germanwings do Londýna, Milána a Curychu. Zrušena byla i řada letů plánovaných na středu.

Šéf Lufthansy Carsten Spohr dnes v rozhovoru s televizí ARD vyjádřil pochopení pro jednotlivé členy posádek, kteří ohlásili, že ve středu nebudou schopni nastoupit do služby. Kvůli tomu bylo několik letů zrušeno. Firma se prý pokusí co nejrychleji obnovit normální provoz, v tuto chvíli je to prý ale druhořadé.

Podle německého serveru Spiegel Online odmítají někteří piloti nastoupit do služby zjevně kvůli skutečnosti, že havarovaný letoun byl v pondělí v Düsseldorfu na několik hodin odstaven kvůli technickému problému na dvířkách příďového podvozku. Lufthansa však tvrdí, že problém byl už v pondělí dopoledne odstraněn.

Spohr předpokládá, že poznatky o příčinách neštěstí se podaří rychle zjistit. Dodal, že ho potěšilo rychlé nalezení první černé skříňky. „Předpokládám, že určitě poměrně rychle získáme první informace o tom, jaká byla pravděpodobná příčina zřícení. Podrobnější vyhodnocení pak bude trvat déle,“ řekl Spohr, který hovořil o „nejčernějším dni“ v šedesátiletých dějinách Lufthansy.

Pátrání po troskách a obětech úterního leteckého neštěstí ve Francii bylo dnes ráno obnoveno a na místo znovu vyrazily vrtulníky se záchranáři. 

Newsletter