Horáček pomůže se sběrem podpisů i pro Hilšera a Drahoše

Prezidentský kandidát Michal Horáček otvírá své mobilní petiční stánky pro sběr podpisů podporujících kandidaturu Marka Hilšera a Jiřího Drahoše. Věří, že tím přispěje ke zvýšení kvality demokratického prostředí.

„Potřebných 50,000 podpisů jsem od občanů získal na petičních arších už během května. To ovšem neznamená, že s jejich sběrem končíme. Naopak, s pomocí rozsáhlé sítě lidí ve všech regionech míříme za prokazatelně doložitelnou podporou, která bude mít bezprecedentní podobu. Jinými slovy: ucházíme se o rekord.

Současně mám ovšem na mysli i kvalitu našeho demokratického prostředí. A protože demokracie je i možností volby, rád bych také dvěma dosud deklarovaným kandidátům – panu Marku Hilšerovi a panu Jiřímu Drahošovi – pomohl zákonem stanovený limit počtu podpisů shromáždit co nejrychleji. Proto bude nejpozději od prvního července na mých mobilních petičních stáncích možné podepsat i jejich petiční archy. Potěší mne i to, jestliže celá akce inspiruje české voliče k aktivnější účasti na politickém dění.

Dalšího deklarovaného kandidáta, pana Miloše Zemana, se uvedené kroky netýkají; hodnoty, které reprezentuje, jsou neslučitelné s těmi, které zastávám já,“ říká Michal Horáček.

Newsletter