Hurikán Florence ovlivňuje lety do USA

K východnímu pobřeží USA se blíží ničivý hurikán Florence. Stav pohotovosti byl vyhlášen ve státech Severní a Jižní Karolína, Georgie, Virginie, Maryland a Washington DC. Kromě 1,7 miliónu obyvatel, které americké úřady nařídily evakuovat, zasáhne hurikán i všechny cestující, kteří mají v tomto období koupené letenky do postižených oblastí. Jak v takovém případě postupovat radí Josef Trejbal, ředitel letenkového portálu Letuška.cz.

„Cestující, kteří mají zakoupenou letenku do zmíněných destinací, mohou bezplatně změnit termín svého letu, v některých případech dokonce bezplatně změnit cílovou destinaci. V případě, že bude jejich let do cílové oblasti zrušen, mohou vyžádat plnou refundaci. Změny letu lze provést na webu leteckých společností, kde se cestující dočtou i konkrétní podmínky stanovené dopravcem,“ říká Trejbal.

Z České republiky létají do USA každý den stovky lidí. „Pokud se chystáte do zasažených oblastí, doporučuji pravidelně sledovat aktuální informace o letech na stránkách konkrétních leteckých společností. Cestujícím, kteří zakoupili letenku do USA u Letušky.cz, se o jejich náhradu letu se postaráme,“ uzavírá Trejbal.

Newsletter