Německý Ifo index ukázal větší zlepšení, než dosahoval konsensus trhu. Euro z dat nikterak výrazně neprofituje, obchoduje se nadále nad 1,1930 EURUSD. Měny regionu mírně sílí. Koruna se obchoduje na úrovni dnešní otevírací ceny kolem 25,36 za euro.

ICE: Zisk před zdaněním rostl za dva roky o 150%

Český výrobce automatizačních strojů a linek ICE dosáhl v roce 2018 obratu přes 200 milionů korun. Čistý zisk před zdaněním za poslední dva roky o 150 procent na 26,4 mil. korun, uvedl to spoluzakladatel firmy Tomáš Vránek. Mezi odběratele firmy patří mezinárodní korporace jako Scania, Miele, Volkswagen nebo Tesla.

„Jako firma bychom chtěli v dalších letech vytvořit dalších 100 pracovních míst. Chceme jít proti dnešnímu trendu, že roboti berou lidem práci,“ okomentoval růst firmy Tomáš Vránek. „Podle dostupných informací jsme lídrem v oboru na území České republiky. Za poslední tři roky ale máme 60 procent výroby na export včetně Číny a USA. Naším cílem je zůstat špičkou v oboru a praktikovat happiness at work pro naše zaměstnance,“ řekl Vránek.

Průmysl u nás stále zaměstnává necelých 40 procent lidí, což je nejvyšší podíl mezi státy Evropské unie. Automatizace a robotizace jsou pro mnoho průmyslových odvětví klíčovým prvkem pro jejich další rozvoj. ICE dodává řešení, která neobsahují jen konstrukci a montáž automatizovaných linek, ale i jejich naprogramování a začlenění do komplexního provozu. Firma ICE vsadila před šesti lety před šesti lety při svém vzniku na tento trend a v současné době má největší tým automatizačních programátorů v republice.

Newsletter