Investiční společnosti můžou na přelomu rok přerušit obchodování

 Investiční společnosti mohou přerušit obchodování s podílovými listy otevřených podílových fondů od letošního 23. prosince do 6. ledna 2016 včetně, tedy v délce osmi pracovních dnů. ČTK to sdělila Asociace pro kapitálový trh. Velké investiční společnosti této možnosti nevyužijí buď vůbec, nebo jen částečně. Služby je možné omezit s ohledem na operace spojené s ukončením roku.

Investiční společnost ČS technickou přestávku nevyužije, obchodování s podílovými listy nebude na konci roku přerušovat. Ani investiční společnosti ČSOB Asset Management a ČP Invest v letošním roce s žádnou technickou přestávkou na pozastavení obchodování nepočítají.

„V rámci investiční společnosti Pioneer Investments, se kterou spolupracujeme, bude probíhat standardní nákup a prodej fondů i v termínu od 23. prosince do 6. ledna 2016 s výjimkou svátečních dnů,“ uvedl mluvčí UniCredit Bank Petr PLocek

Investiční kapitálová společnost Komerční banky plánuje pozastavit obchodování na čtyři pracovní dny, v období od 31. prosince do 6. ledna včetně. Raiffeisen investiční společnost pozastaví pro všechny obhospodařované fondy vydávání a odkupování podílových listů od 22. prosince do 1. ledna včetně.

Majetek, který mají Češi uložený v podílových fondech, stoupl za tři čtvrtletí tohoto roku o více než 44 miliard Kč na 367 miliard Kč. Téměř čtyři pětiny majetku drží fyzické osoby, zbytek právnické osoby.

Newsletter