Jak spotřebovávat elektřinu a přitom vydělávat? Konference Share Your Energy nabízí odpověď

Zdroj: Share Your Energy

Když se na začátku letošního roku otevřel agregátorům flexibility trh s podpůrnými službami, bylo jasné, že českou energetiku čekají velké změny. Co přesně se teď děje v tomto byznysu? Jak se zapojit a naučit se na spotřebě elektřiny vydělávat? A jaké jsou zkušenosti s fungováním jinde v Evropě? Dozvíte se na třetím ročníku česko-slovenské konference Share Your Energy, která se uskuteční online a zdarma 9. června.  Server Roklen24 je mediálním partnerem akce.

Zástupci českých a slovenských průmyslových společností, inovátoři z energetických firem, provozovatelé přenosové soustavy, nebo zástupci agregátorů flexibility. Právě ti mají podle Stanislava Chvály, CEO Nano Energies, o téma největší zájem. „Je to revoluce a velká změna. V Česku a na Slovensku teď leží ladem, hlavně u průmyslových podniků, flexibilita, která má velký potenciál ušetřit jim výdaje, nebo dokonce i vydělat a také jim pomoct snižovat emise CO2,” vysvětluje Chvála. Čeští a slovenští energetici z Nano Energies, organizátoři akce, se mu už dlouho věnují a teď nabízejí nejen své know-how i širší odborné veřejnosti.

Zdroj: Share Your Energy
Zdroj: Share Your Energy

Téma očekávaného budoucího vývoje na konferenci otevře Jon Ferris, vedoucí týmu flexibility přední britské poradenské společnost Delta-EE, která se dlouhodobě zabývá flexibilitou v západní Evropě. Výhled trhů s flexibilitou a cen představí také Rob Sherwood, vedoucí tradingového týmu Shell, která nedávno oznámila akvizici významného německého agregátora Next Kraftwerke.  

Na konferenci vystoupí i Pavel Šolc, člen představenstva ČEPS, kteří revoluci na českém energetickém trhu změnou pravidel pro vstup agregátorů letos odstartovali. Bude mluvit o tom, jak fungují mezinárodní platformy MARI a PICASSO a jaký je jejich vliv na trh s podpůrnými službami. Tomáš Mužík z Digital Energy Services pro změnu odhalí praktickou stránku certifikace a zapojení agregačních bloků. A Jan Sulík z Českolipské teplárenské na příkladu čtyřicetitisícového města vysvětlí, jak vypadá přechod provozování kogeneračních jednotek od denního diagramu, přes flexibilitu až po poskytování podpůrných služeb.

Branislav Klocok, výkonný ředitel slovenské OFZ, bude hovořit o zkušenostech řízení flexibility v průmyslu a poskytování podpůrných služeb pro SEPS. Jiří Mrkus, vedoucí teplárny ŠKO-Energo v Mladé Boleslavi, se podělí o praktické zkušenosti s provozem elektrokotle pro stabilizaci elektrizační soustavy.

Registrovat se na konferenci můžete už nyní na www.shareyourenergy.eu, kde najdete také předběžný program akce. Share Your Energy bude letos online, organizátoři ale počítají i s prostorem pro networking a workshopy. Konference bude 9. června streamovaná přímo ze sídla Nano Energies – z oceňované budovy DRN na Národní třídě.

Nano Energies je česká energetická společnost, která na trhu působí od roku 2008. Prostřednictvím dceřiných společností (Nano Energies Trade, Nano Green, Digital Energy Services) efektivně a udržitelně obchoduje s elektřinou a přináší tak firmám i běžným uživatelům více svobody. V čele společnosti jsou akcionáři Petr Rokůsek a Tomáš Janeček a nově také Petr Němec a Petr Zahradník. Nano Energies už  také 13 let dodává elektřinu, která je 100% z českých a moravských obnovitelných zdrojů.

V roce 2020 otevřela také slovenskou pobočku v Bratislavě.

www.nanoenergies.cz

www.digitalenergyservices.cz

Newsletter