Je tu nový fintech akcelerátor RBI s názvem „Elevator Lab”

Generální ředitel Raiffeisen Bank International AG Johann Strobl včera na vídeňském festivalu startupů a technologií “Pioneers’17” představil nový fintech akcelerátor RBI s názvem „Elevator Lab”.

„V rámci projektu ‘Elevator Lab’ hledáme rakouské a mezinárodní fintech startupy převážně z regionu střední a východní Evropy, které již působí na trhu se svými prvními produkty a službami a již mají zajištěno příslušné financování. Naším cílem je dlouhodobá spolupráce s těmito firmami za účelem rozšiřování našeho portfolia produktů a služeb. Startupy získají podporu pro rozvoj svých nápadů a inovací díky našim letitým zkušenostem. Z pozice spolupracujícího partnera a skrze pilotní projekty jim nabídneme přístup k našemu know-how a našim společnostem v regionu střední a východní Evropy, kde obsluhujeme více než 16 milionů zákazníků,“ uvedl Strobl.

„Hledáme fintech startupy poskytující řešení v oblastech jako jsou SME bankovnictví, analýzy velkých dat, platby a transakce, pobočky budoucnosti či např. investiční a obchodní technologie. Vybrané stratupy budou mít následně čtyři měsíce na to, aby dále rozvíjely
své koncepty a nápady společně s experty RBI. Celkový rozpočet pro tuto fázi ověření konceptu bude činit až 200 000 eur,“ dodal Michael Hoellerer, zmocněnec RBI odpovědný mj. za strategii digitalizace skupiny.

Přihlášky lze prostřednictvím oficiálních internetových stránek projektu www.elevator-lab.com podávat až do 31. července 2017.

Newsletter