Euro obrací proti dolaru do zisku nad hranici 1,1890 EURUSD. První odhad českého HDP za 2Q ukázal oproti konsensu slabší výsledek. Koruna zůstává ve ztrátě nad 25,50 za euro.

Jurečka chce navýšit rozpočet resortu o 1,2 miliardy Kč

Ministr zemědělství Marian Jurečka (KDU-ČSL) bude požadovat navýšení rozpočtu svého ministerstva na příští rok o 1,2 miliardy korun. Jurečka žádá rozpočet resortu 21,4 miliardy korun, tedy stejně jako letos. Ministerstvo financí v návrhu rozpočtu podle něj počítá s částkou 19,4 miliardy. „Je tady rozpor dvou miliard, dneska jsme se někam posunuli. Pořád mně chybí 1,2 miliardy,“ uvedl Jurečka po dnešním jednání s ministrem financí Andrejem Babišem (ANO).

„Ta dohoda tady dnes není, budeme jednat dál v průběhu měsíce srpna,“ uvedl ministr. Pozitivní podle něj je, že v letošním roce má resort přislíbeno přesun zhruba jedné miliardy korun, aby mohl řešit věci týkající se škod způsobených mrazem a dofinancování peněz, které ČR poslala Evropská komise jako druhý pomocný balíček pro chovatele prasat a producenty mléka.

Jurečka je také připraven hledat zdroje pro navýšení příjmů státního rozpočtu ze státních podniků, tzn. z Lesů ČR či Budvaru. „Případně se podívat ještě na jiné naše resortní organizace, kde bychom mohli navýšit příjmy pro rozpočet,“ dodal ministr.

Newsletter