Justiční systémy po výpadku podle ministerstva opět fungují

Všechny klíčové justiční elektronické systémy by po pondělním výpadku už měly fungovat, uvedlo dnes ráno ministerstvo spravedlnosti. Problémy se ale mohou v dalších dnech opakovat, protože v pražském justičním areálu Na Míčánkách se bude měnit záložní napájení. Pondělní výpadek postihl insolvenční rejstřík, rejstřík trestů nebo databázi Infosoud, nastal právě kvůli poruše elektroinstalace v areálu Na Míčánkách.

„Podle posledních informací by měly běžet všechny klíčové informační systémy včetně rejstříku trestů a insolvenčního rejstříku, soudní podatelny a všechny další externí systémy. Justiční areál Na Míčánkách se dnes chystá na svůj plný provoz,“ uvedla Kristina Labohá z tiskového oddělení ministerstva.

V noci se podle ní uskutečnily zátěžové testy všech IT systémů a nad ránem bylo dokončeno ruční spouštění pracovních stanic v hlavní budově areálu Na Míčánkách. „Zátěžové testy ukázaly, že je možné, aby byl areál již dnes zprovozněn v plném provozu. Dokud však nebudou vyměněny záložní zdroje napájení, je možné opakování problémů,“ doplnila Labohá. Záložní systémy budou podle ní vyměněny dnes a v dalších dnech.

Informace k možným komplikacím ministerstvo poskytuje na telefonním čísle 737 247 167.

Výpadek postihl justiční elektronické aplikace v pondělí dopoledne. Ministerstvu spravedlnosti se do podvečera podařilo obnovit provoz jen části z nich. Justiční areál Na Míčánkách zůstal v pondělí kvůli výpadku zavřený. Vršovický areál je nejrozsáhlejším justičním komplexem v ČR, sídlí v něm obvodní soudy a obvodní státní zastupitelství pro Prahu 4, 6, 8, 9 a 10 a také střediska Probační a mediační služby.

Newsletter