Kärcher postaví v Modleticích sídlo s prodejnou a showroomem

Zázemí německé firmy Kärcher se po 25 letech působení na českém trhu rozšíří o dvoupodlažní budovu nového sídla Kärcher pro ČR, které bude mít užitnou plochu 3600 m2 a vznikne v Modleticích u Prahy. Celková investice přesáhne 150 milionů Kč.

Od nového sídla Kärcher pro ČR si společnost slibuje odpovídající zázemí nejen vzhledem k podílu na trhu, ale především z důvodu stále se rozšiřujících služeb směrem k zákazníkům.

Zatímco v přízemí nově vybudovaného sídla má dle plánů vzniknout prostor pro prodejnu včetně showroomu o ploše 400 m², servisního zázemí a školícího centra Kärcher Academy, první patro bude vyhrazeno pro kancelářské prostory a jednací místnosti.

Stavba byla symbolicky zahájena položením základního kamene ve středu 30. srpna 2017. Základní kámen společně položili tři zástupci českého vedení společnosti Kärcher v čele s jednatelkou Miladou Skutilovou a zástupce mateřské centrály Vice President for CFM Kärcher International Bernd Haisch. Dokončení stavebních prací a předání nového sídla je naplánováno léto 2018.

Nová pracovní místa

Firmě Kärcher se v Evropě velmi daří, což dosvědčuje i meziroční dvouciferný růst. Vybudováním nového a vysoce moderního sídla se chce ještě více přiblížit svým zákazníkům i obchodním partnerům. Nové sídlo Kärcher pro ČR bude napojeno na velké logistické centrum pro střední Evropu.

Výstavbou sídla byla pověřena firma Kajima, a to na základě návrhu z dílny Ing. arch. Patrika Hoffmana. „Naším cílem je vytvořit příjemné a moderní prostředí, které poskytne odpovídající servis našim zákazníkům a v němž bude odpovídající prostor pro zhruba 100 pracovních míst, což nám pomůže pokračovat v dalším růstu a doplnit náš stávající tým o nové pracovníky. Aktuálně Kärcher v ČR zaměstnává již 70 pracovníků,” říká Milada Skutilová, jednatelka české pobočky společnosti Kärcher.

Rozvoj a inovace

Výstavba sídla společnosti reaguje na stále rostoucí trh s čisticí a úklidovou technikou a vývoj nových produktů, a to jak pro spotřebitelský trh, tak pro trh profesionální techniky.

Pro udržení dosavadního tempa růstu využívá Kärcher moderní řešení typu “Cleaning 4.0“ a dále rozšiřuje své portfolio nabídky nejen o produkty, ale i o aftersales služby. Mezi ně patří půjčování či dlouhodobý pronájem profesionálních strojů, management strojové flotily nebo dodávky velkých čisticích projektů na klíč. Jedná se např. o dodávky systémových průmyslových vysavačů, systémového vysokotlakého čištění.

Další vývoj sídla společnosti

Velké centrum služeb se vzorkovou prodejnou, kde si mohou zákazníci prohlédnout kompletní sortiment značky Kärcher, by se ovšem mělo i nadále rozrůstat. Již nyní Kärcher plánuje, že vybuduje plně vybavené mycí centrum s portálovou mycí linkou pro osobní vozy a se samoobslužným mytím a vysáváním. A to jak pro veřejnost, tak pro zákazníky společnosti. A protože firmě Kärcher není lhostejné ani životní prostředí, do budoucna by rovněž měly být součástí zázemí sídla i nabíjecí stanice pro elektromobily.

Newsletter