Klenotnictví Tiffany poprvé po dvou letech vzrostly tržby

Americké klenotnictví Tiffany & Co zaznamenalo ve třetím čtvrtletí první nárůst prodeje za poslední dva roky. Zvýšený odbyt v Japonsku a Číně vykompenzoval propad ve Spojených státech, které jsou pro firmu největším trhem. Čistý zisk ve čtvrtletí vzrostl o 4,5 procenta na 95,1 milionu dolarů (2,4 miliardy Kč).

Firma, která vyrábí ikonický diamantový zásnubní prsten, zaznamenala vyšší poptávku v Japonsku, prodej v Číně vzrostl dokonce dvojciferně. Tržby v obchodech otevřených nejméně rok ve čtvrtletí o dvě procenta klesl, je to však lepší výsledek, než čekali analytici. Ti pokles průměrně odhadovali na 2,8 procenta.

Akcie Tiffany & Co dnes krátce po začátku obchodování na burze v New Yorku přidávaly kolem sedmi procent a vystoupily na roční maximum nad 83 dolarů.

Vlajková prodejna Tiffany je v New Yorku vedle mrakodrapu Trump Tower nově zvoleného amerického prezidenta Donalda Trumpa. Na celkovém obratu firmy se podílí zhruba deseti procenty. V souvislosti s protesty proti Trumpově zvolení, které zablokovaly přístup k obchodu, se očekává propad jejích tržeb.

Newsletter