Klid před výsledkovou bouří? Wall Street hájila drobné zisky

Obchodování na americkém akciovém trhu v úvodu týdne bylo vlažné – částečně čekáním na rozběhnutí výsledkové sezóny, částečně možná federálním svátkem (Columbus Day). Navzdory němu se obchodovalo na akciích, trh dluhopisů byl ale uzavřen, stejně jako banky a vládní instituce. Indexy uhájily skromné zisky: Dow Jones 0,28 %, Nasdaq 0,17 % a S&P 500 0,13 %.

Index S&P 500 za celý minulý týden získal asi 3,3 procenta, což byl jeho nejlepší týdenní výkon od začátku roku.

K růstu akcií přispěly minulý týdne vyhlídky na pozdější zvyšování úrokových sazeb ve Spojených státech. Pozornost investorů se teď soustředí na výsledky amerických firem za třetí čtvrtletí. Tento týden je zveřejní banky JPMorgan, Goldman Sachs, Bank of America, Citigroup a Wells Fargo.

3Q v USA ve znamení poklesu zisků. Vítězové a poražení? (+kalendář)

„Myslím, že to bude velmi klidný den a že investoři se spokojí s čekáním na firemní zisky a některé nové ekonomické údaje,“ řekl agentuře Reuters Paul Nolte z chicagské firmy Kingsview Asset Management.

Dolar k euru dnes obchodoval v úzkém pásmu a mírně slábl , stále poblíž hodnoty 1,1370 EURUSD. Na ropě docházelo k výběru zisků a její ceny propadly až o 5 %, což přiblížilo Brent zpět k 50 dolarům za barel a americkou WTI k 47 USD.

Newsletter