Kooperativa cílí na startupy, je partnerem Czech Pioneers 2017

Pojišťovna Kooperativa se otevírá spolupráci se startupy, je partnerem Czech Pioneers 2017. Podpora účasti nadějných českých startupů na festivalu moderních technologií zapadá do její strategie. Czech Pioneers pořádá pražská společnost TechSquare, která se věnuje propojování startupů a zavedených korporací.

„Věříme, že právě Czech Pioneers je ideálním krokem vstříc startupové scéně, která nás může inspirovat a přinést nové impulzy pro fungování společnosti i vytváření nových produktů pro naše klienty,“ potvrzuje zájem Kooperativy o technologické novinky Jindřich Skrip, ředitel Úseku marketingu a vývoje produktů.

V rámci Czech Pioneers vybere společnost TechSquare 5 startupových projektů, neboli Czech Pioneers High5, které nominuje na prestižní vídeňský Pioneers Festival. Právě s těmito slibnými projekty se zástupci Kooperativy vydají na přehlídku nejmodernějších technologií z dílen světových startupů – těch se ve Vídni 1. a 2. června sejde na pět set. Kritériem, podle kterého se TechSquare při selekci High5 řídí, je vedle kvality projektu i týmu především potenciální přínos pro korporátní partnery výpravy. Větší šanci na úspěch mají také projekty s produktem či službou již fungující, nebo ve stádiu finalizace.

Pioneers Festival stále více cílí – vedle startupů a investorů – na zástupce velkých korporací. Program je rozdělen podle odvětví na takzvané ekosystémy, což účastníkům umožňuje zacílit přesně na ty obchodní vertikály, které jsou pro ně strategicky významné – ať už se jedná o finanční a pojišťovací technologie, energetiku, telekomunikace nebo například moderní mobilitu.

Pojišťovna Kooperativa patří k lídrům pojistného trhu nejen svou nabídkou produktů a služeb, ale i zaváděním nových technologií do svých procesů. V roce 2014 jako první pojišťovna zavedla možnost biometrického podpisu smluv, v roce 2016 připravila speciální aplikaci pro mobilní telefony, která umožňuje spravovat fotografie k šetřené pojistné události a on-line je posílat do složky likvidátora. Na začátku roku 2017 pak vybavila svá obchodní místa terminály mPOS, které umožňují bezpečnou bezhotovostní platbu a ukončila výběr pojistného v hotovosti.

Newsletter