Kvůli radikálům by měly vzniknout speciální soudy, uvedl Sarkozy

Francie potřebuje postupovat tvrdě vůči radikálům mimo jiné i vytvořením speciálních soudů a vazebních věznic. Tak dojde k posílení bezpečnosti. V rozhovoru pro list Le Journal du Dimanche to uvedl bývalý francouzský prezident Nicolas Sarkozy.

Francouzská metropole je opět v pohotovosti poté, co police zmařila útok na pařížské Lyonské nádraží. Zadrženy byly tři ženy a u chrámu Notre-Dame nalezen automobil naložený plynovými láhvemi.

Bezpečnost je jedním z hlavních témat prezidentských voleb, které se v zemi uskuteční v příštím roce. Od ledna 2015 zahynulo ve Francii při útocích spáchaných islamisty již přes 230 lidí.

Sarkozy navrhuje velmi tvrdý přístup. Francouzští občané podezřelí z vazeb na radikály by podle něj měli být umístěni do speciálních detenčních zařízení. „Každý Francouz podezřelý z teroristických vazeb, například kvůli tomu, že často diskutuje na džihádistických stránkách nebo že vykazuje známky radikalizace, protože se stýká s lidmi, kteří se radikalizovali, musí být preventivně umístěn do detenčního centra,“ uvedl bývalý prezident, který již oznámil, že se bude příští rok v dubnu znovu ucházet o křeslo hlavy státu.

Newsletter