Americké reálné sazby měřené proti inflaci ochráněnými dluhopisy klesají. Dolar v návaznosti na to obrací proti euru do ztráty nad 1,1610 EURUSD. Měny regiony americké dění nezatěžuje. Zlotý a koruny posiluje, přičemž domácí měna se posunula pod 25,70 za euro.

LEO Express dnes obnovil provoz Locomore na trati Berlin – Stuttgart

Společnosti FlixBus a LEO Express dnes společně obnovily provoz německého dopravce Locomore. První vlak odjel dnes ve 14:19 z Berlína do Stuttgartu. Obě města bude spojovat zatím pětkrát týdně, se zastávkami také v HannoveruFrankfurtu a Heidelbergu. Prodej lístků a marketing zajišťuje společnost FlixBus, LEO Express v novém modelu Locomore zajišťuje provoz a údržbu.

Společnost LEO Express minulý týden potvrdila spekulace o převzetí vybraných částí aktiv insolventní společnosti Locomore, podstatné části zaměstnanců včetně zakladatelů Locomore a vozidel společnosti. „Chceme růst na této i dalších linkách, Německo má velký potenciál,“ říká CEU LEO Express Peter Köhler o dalších plánech.

Společnost proto hledá další členy provozního personálu: strojvedoucí, vlakvedoucí, stevardy, dispečery, členy týmu údržby a další pracovníky, kteří by podpořili expanzi na německý trh.

LEO Express již v minulosti deklaroval zájem vstoupit na německý trh a budovat tak evropskou multimodální dopravní síť. Doprava se kvůli odlišným národním regulacím rozvíjela separátně v jednotlivých evropských státech. Expanze společností LEO Express nebo našeho německého partnera FlixBus bez ohledu na hranice států ukazuje cestu pro vytvoření skutečně jednotného evropského dopravního trhu.

Železniční doprava je nejvíce udržitelný a ekologický způsob veřejné dopravy. Rozvoj osobní dopravy na železnici je proto dobrou zprávou pro cestující, evropskou ekonomiku i životní prostředí. V letošním roce plánuje společnost zahájit železniční provoz také v Polsku, kde již nyní nabízí autobusové a minibusové spoje po celé zemi.

Newsletter