Leo Express rozšiřuje spojení na Zlínsku

Leo Express rozšiřuje od 1. května své návazné minibusové spojení na trase Zlín-Přerov, kde mohou cestující přestoupit na vlak do Prahy, Krakova nebo Košic. Navíc si mohou objednat unikátní door2door službu – vyzvednutí a odvoz na vybranou adresu, a to nově také v Malenovicích, Loukách či Fryštáku nebo populární zlínské ZOO. Leo Express tak nabídne nejrychlejší spojení mezi Zlínem a Prahou s jedním krátkým přestupem již za 3 hodiny a 6 minut. Minibusovou door2door službu přímo na adresu nabízí v současnosti Leo Express jako jediný z dopravců.

„Nabízíme cestujícím nejrychlejší spojení mezi Zlínem a Prahou bez dlouhých přestupů ve vysokém standardu. S Leo Express se cestující nově dostanou také do turisticky populární zlínské ZOO, která je ideální pro rodinné výlety,” říká Jakub Svoboda, ředitel Leo Express pro Českou a Slovenskou republiku a dodává: „Náš minibus zákazníka vyzvedne a dopraví ho na návazný vlakový spoj a na zpáteční cestě jej dopraví až domů. Nemusí tak řešit parkování nebo přepravu na zastávku. Tuto oblíbenou službu rozšiřujeme ve Zlíně a okolí o další adresy.“

Leo Express tak kromě navýšení návazných minibusových spojů z 18 na 26 od 1. května zároveň rozšíří množství adres, na které budou zajíždět. Kromě nástupního/výstupního místa na parkovišti u 22 a 23 budovy areálu Svit nabízí Leo Express i unikátní službu vyzvednutí a dovození na konkrétní adresu. Zákazníci si nyní budou moci službu objednat nejen v centru Zlína, kde jsou na ni již více než dva roky zvyklí, ale také v Malenovicích, Loukách, Mladcové, Přílukách, Kudlově, Jaroslavicích nebo ve Fryštáku. V samotném Zlíně zaplatí cestující za nástup/výstup na vybrané adrese 39 korun, v rozšířené zóně potom 69 korun.

Rozšířením minibusové dopravy ve Zlíně a okolí Leo Express pokračuje v rozšiřování možností pro zajišťování komplexního dopravního spojení z adresy na adresu, nejen mezi nádražími. I z toho důvodu kromě provozu minibusů založil carsharingovou službu na sdílení automobilů mezi lidmi a zároveň se soustředí na pohodlné a co nejhladší přestupy z autobusů na vlaky. “Pokud chceme, aby lidé pravidelně a rádi cestovali vlakem, musí nás zajímat jejich skutečná nástupní a cílová destinace a nabízet řešení návazného spojení. Takové řešení je pohodlné a cestující jej vítají, navíc je takový přístup šetrnější k životního prostředí,“ vysvětluje Svoboda.

Kromě minibusů rozšíří Leo Express své služby ve Zlínském kraji v prosinci 2019, kdy vlaky jeho vlaky začnou zajišťovat regionální dopravu na Vlárské dráze na linkách Os Rožnov p. R. – Vsetín – Bylnice, Os Vsetín – Velké Karlovice, Sp Staré Město u Uh. Hradiště – Uherský Brod – Bylnice, Os Uherský Brod / Újezdec – Luhačovice, a to po dobu deseti let.

Novinky ve Zlíně:
Denně vyjede celkem 26 spojů. 14 x Praha <-> Zlín, 10 x východní směr (Ostrava / Bohumín, Krakov, Košice), 2 x Staré Město.
Možnost využití služby Vyzvednutí/odvozu na adresu nově na každém spoji ve Zlíně a okolí
Dojde k rozšíření oblastí, kam minibusy zajíždění: Malenovice, Louky, Mladcová, Příluky, Kudlov, Jaroslavice, ZOO a zámek Zlín-Lešná, Fryšták nebo Želechovice nad Dřevnicí
V rámci tohoto rozšíření budou zavedena dvě cenové zóny:  zóna 1 = samotný Zlín, cena za adresu bude 39 Kč, zóna 2 = okrajové místní části a přilehlé obce, cena za adresu bude 69 Kč 
jedná se o nejrychlejší možné spojení z a do Prahy – již od 3:06 hodiny – pouze s jedním přestupem až k Vám domů 

Newsletter