Letuška.cz nabízí letenky na nové spoje American Airlines

American Airlines, největší letecká společnost na světě, přidá od 4. května 2018 ke svým přímým spojům mezi Evropou a Severní Amerikou další tři pravidelné linky a začne létat z Filadelfie do Prahy a Budapešti a také z Chicaga do Benátek. Nové letenky nabízí již nyní v předprodeji také portál Letuška.cz.

„V současnosti se cena těchto letenek pohybuje kolem 17 tisíc korun, ale očekáváme, že bude klesat. Obsazenost transatlantických spojů v posledních letech strmě vzrůstá a bude zajímavé sledovat, jak si budou u českých cestujících konkurovat New York a Filadelfie. Větší konkurence i kapacita letů má ale vždy pozitivní vliv na cenu letenek, takže se jedná o jednoznačně dobré zprávy pro koncového zákazníka,“ řekl Jan Marek, marketingový manažer portálu Letuška.cz.

Na lety mezi Prahou a Filadelfií bude nasazen Boeing 767-300 a počítá se pouze se sezónním provozem linky od 4. května do 27. října. Její kapacita dosáhne více než 2800 míst týdně a podle očekávání ji ročně využije 60 tisíc cestujících. Letiště ve Filadelfii nabídne českým cestujícím spojení do dalších 160 destinací v Severní i Latinské Americe. Dosud létaly přímé lety z České republiky pouze do New Yorku a také do kanadského Toronta a Montrealu.

Newsletter