LMC: Prodej aut v USA letos stoupne o 5 %

Prodej automobilů ve Spojených státech by měl v letošním roce stoupnout o pět procent na 17,3 milionu vozů z loňských 16,5 milionu. Předpověděla to výzkumná společnost LMC Automotive. Mírně tak zlepšila svou předchozí prognózu, která počítala s prodejem 17,2 milionu vozů.

V příštím roce očekává LMC další nárůst prodeje. „Prognóza pro rok 2016 činí 17,6 milionu vozů. Rostoucí ekonomická stabilita a spotřebitelská důvěra by však mohly prodej snadno vytlačit k 17,8 milionu vozů,“ uvedl analytik LMC Jeff Schuster.

Společnost LMC rovněž potvrdila, že v letošním roce počítá s nárůstem výroby automobilů v Severní Americe o půl milionu na 17,5 milionu vozů. V příštím roce by se pak měla produkce podle LMC vyšplhat na 17,9 milionu automobilů.

Spojené státy byly v minulosti největším automobilovým trhem na světě, v roce 2009 je však předstihla Čína. Údaje o prodeji automobilů jsou indikátorem celkových spotřebitelských výdajů, které zajišťují více než dvě třetiny ekonomické aktivity Spojených států.

Newsletter