Mateřské bance KB mírně klesl zisk

Francouzské bance Société Générale, která je většinovým vlastníkem české Komerční banky, klesl ve třetím čtvrtletí čistý zisk o 2,4 procenta na 1,1 miliardy eur (29,7 miliardy Kč). Výsledky překonaly očekávání analytiků díky oživení v divizi drobných bankovních služeb v zahraničí a silnému výkonu divize obchodování. Na domácím trhu příjmy banky klesly, uvádí se v dnešním prohlášení.

Analytici dotazovaní agenturou Reuters očekávali v průměru zisk jen 745 milionů eur. Příjmy se snížily o 5,6 procenta na 6,01 miliardy eur a rovněž byly lepší, než se čekalo. Příjmy francouzské divize drobných bankovních služeb se ve třetím čtvrtletí snížily o šest procent. Divize má na celkovém zisku více než třetinový podíl.

Francouzská banka těžila hlavně ze vzestupu ve východní Evropě, zvláště v Rusku, kde se její aktivity vrátily k zisku díky poklesu rezerv na špatné úvěry a restrukturalizačním opatřením.

Výsledky Société Générale za třetí čtvrtletí jsou podobné výsledkům větších konkurentů, jako BNP Paribas. Jejich hospodaření rovněž překonalo očekávání díky prudkému růstu obchodování s dluhopisy.

Komerční banka dnes oznámila, že její zisk za tři čtvrtletí letošního roku stoupl meziročně o 7,7 procenta na 10,6 miliardy Kč. Hospodaření podpořily jednorázové položky, bez nich se zisk snížil o 8,9 procenta na 9,1 miliardy Kč.

Zisk Komerční banky drží v růstu jednorázové výnosy, bez nich klesá

Newsletter