Ministr Mládek jednal s indonéskou ministryní pro námořní otázky a rybolov

Ministr průmyslu a obchodu Jan Mládek dnes jednal s indonéskou ministryní pro námořní otázky a rybolov Susi Pudjiastuti, která se v rámci své pracovní návštěvy ČR setká rovněž se zástupci rybářského a potravinářského sektoru. Ministryně navštíví také dva zástupce českého leteckého průmyslu – společnosti Aircraft Industries Kunovice a Intranscom Brno – kde si prohlédne výrobu a letoun L-410 a mobilní letiště.

Podle ministra Jana Mládka Česká republika jednoznačně počítá s Indonésií jako se zemí, se kterou chce mít výborné vztahy na všech úrovních, včetně hospodářských. O tom ostatně svědčí i to, že ČR zahrnula Indonésii do seznamu zemí v rámci Exportní strategie České republiky pro roky 2012 až 2020.

„Paní Pudjiastuti jsem ujistil, že Ministerstvo průmyslu a obchodu České republiky jako členské země Evropské unie je připraveno prohlubovat rozvoj obchodních a hospodářských vztahů s Indonésií na bilaterální úrovni i v rámci vztahů mezi Indonésií a EU. Hovořili jsme samozřejmě i k možnostech a příležitostech, které českým exportérům indonéský trh nabízí,“ uvedl Mládek.

Newsletter