Dolar smazal zisky v dolarovém indexu i proti euru. K silnější společné měně přispěla například německá čísla o inflaci, která meziročně překonala konsensus trhu. Měny regionu postupně obrací do zisku. Koruna se obchoduje zpět pod 26,10 za euro.

Ministr Petříček navštíví Itálii, setká se mj. se svým protějškem

Ministr zahraničních věcí ČR Tomáš Petříček absolvuje ve dnech 27. a 28. března 2019 cestu do Itálie. Šéf české diplomacie nejdříve slavnostně otevře Generální konzulát ČR v Miláně a následně bude v Římě jednat s ministrem zahraničních věcí Itálie Enzo Moavero Milanesim.

Na úvod návštěvy Itálie ministr zahraničních věcí ČR Tomáš Petříček slavnostně zahájí činnost Generálního konzulátu ČR v Miláně, druhém největším městě Itálie. Ministerstvo zahraničních věcí ČR jej zřizuje z důvodu lepšího servisu pro občany ČR a podpory vzájemného obchodu a českých firem v italském regionu, který patří mezi nejbohatší a nejvýznamnější v Evropě.

Šéf české diplomacie bude během své dvoudenní návštěvy dále jednat s italským ministrem zahraničních věcí. Hlavními tématy jednání budou česko-italské vztahy a aktuální evropská témata včetně brexitu a migrace. Ministr Petříček se v Římě setká také s předsedkyní zahraničního výboru Poslanecké sněmovny Martou Grandeovou a vystoupí v think-tanku Instituto Affari Internazionali (IAI).
 

Newsletter