V dopoledních hodinách jsme opět svědky velmi nepřehledného obchodování. Evropské akcie otevřely v zisku, zatímco euro proti dolaru výrazně ztrácí a obchoduje se znatelně pod 1,1800 EURUSD. Měny regionu si také žijí po svém. Koruna posiluje pod 25,30 EURCZK, zatímco zlotý naopak nadále oslabuje. Zlotý je na páru s korunou v oblasti historických minim. Forint se pohybuje do strany.

Ministr Petříček navštíví Itálii, setká se mj. se svým protějškem

Ministr zahraničních věcí ČR Tomáš Petříček absolvuje ve dnech 27. a 28. března 2019 cestu do Itálie. Šéf české diplomacie nejdříve slavnostně otevře Generální konzulát ČR v Miláně a následně bude v Římě jednat s ministrem zahraničních věcí Itálie Enzo Moavero Milanesim.

Na úvod návštěvy Itálie ministr zahraničních věcí ČR Tomáš Petříček slavnostně zahájí činnost Generálního konzulátu ČR v Miláně, druhém největším městě Itálie. Ministerstvo zahraničních věcí ČR jej zřizuje z důvodu lepšího servisu pro občany ČR a podpory vzájemného obchodu a českých firem v italském regionu, který patří mezi nejbohatší a nejvýznamnější v Evropě.

Šéf české diplomacie bude během své dvoudenní návštěvy dále jednat s italským ministrem zahraničních věcí. Hlavními tématy jednání budou česko-italské vztahy a aktuální evropská témata včetně brexitu a migrace. Ministr Petříček se v Římě setká také s předsedkyní zahraničního výboru Poslanecké sněmovny Martou Grandeovou a vystoupí v think-tanku Instituto Affari Internazionali (IAI).
 

Newsletter