Výprodejní tlaky se dolaru nepouští. Americká měna oslabuje v dolarovém indexu i proti procyklickým měnám. Proti euru se obchoduje nad 1,1870 EURUSD. Koruna profituje z větší ochoty riskovat, kterou na FX trzích pozorujeme. Pomáhá i nárůst domácích tržních sazeb. Kurz se posunul pod 25,50 za euro.

Ministr Zaorálek vs. ministr Pilný: Jsou peníze na platy učitelů?

Ministr zahraničí Lubomír Zaorálek (ČSSD) se dnes ohradil proti tvrzení ministra financí Ivana Pilného (ANO), že ministerstvo zahraničních věcí neposkytne žádné prostředky ze svého rozpočtu na zvýšení platů učitelů. Serveru Roklen24 to sdělilo ministerstvo zahraničí.

„Dnes jsme ministerstvu financí sdělili, že jsme připraveni ušetřit v rámci našeho rozpočtu až 120 milionů Kč, což odpovídá více než 15 % z našich nespotřebovaných nároků z předešlých let. Nicméně veškeré tyto prostředky Ministerstva zahraničních věcí jsou již alokovány, a to zejména na dlouhodobé investiční akce. Byť ministerstvo nedisponuje žádnými volnými prostředky, což jsme potvrdili v materiálu dle požadavku MF, našel jsem způsob, jak tyto prostředky ušetřit a jít ostatním rezortům příkladem. Co jsem slíbil, dodržím,“ uvedl dnes Zaorálek.

Newsletter