Ministři na mimořádné radě projednají přípravu čerpání peněz z EU

V Poslanecké sněmovně se dnes sejde na mimořádném jednání Rada pro Evropské strukturální a investiční fondy. Kvůli nespokojenosti s postupem prací jednotlivých resortů při přípravě na čerpání evropských peněz ji svolal premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD). V programovém období 2014 – 2020 má ČR k dispozici přibližně 650 miliard korun.

Rada má podle Sobotky na ministerské úrovni řešit, jakými konkrétními kroky mohou resorty urychlit přípravu čerpání peněz. Důležité úkoly musí splnit zejména ministerstvo financí, uvedl již dříve Sobotka. Premiér vyčetl ministrovi financí Andreji Babišovi (ANO), že se posledního jednání rady nezúčastnil a nezpracoval důležitý dokument. Babiš odmítl, že by jeho resort způsoboval největší překážky pro úspěšné čerpání fondů.

Předsedou rady je premiér, výkonnou místopředsedkyní ministryně pro místní rozvoj Karla Šlechtová (za ANO). Řádnými členy jsou ministři financí, průmyslu, práce a sociálních věcí, dopravy, zemědělství, školství, životního prostředí a pražská primátorka Adriana Krnáčová (ANO). Na jednání jsou zpravidla přizvaní také zástupci zaměstnavatelských a podnikatelských svazů a celorepublikových odborů.

Newsletter