Mladí Američané užívají elektroniku téměř jedenáct hodin denně

Americká mládež stále víc používá elektronické komunikační přístroje, nejčastěji takzvané chytré telefony. Vyplývá to z průzkumu společnosti Nielsen, o němž informovala agentura AP. Zatímco v prvních třech měsících roku 2015 strávili mladí Američané u smartphonů, tabletů, počítačů, videoher, televizí a rozhlasových přijímačů v průměru devět hodin 39 minut denně, letos ve stejném období to bylo přesně o hodinu víc.

I tyto údaje jsou podle AP podhodnoceny, protože u telefonů zahrnují jen činnosti prováděné online, nikoli tedy hlasové hovory, posílání textových zpráv nebo fotografování. Chytré telefony jsou obecně rozšířeny i mezi dospělými – v USA je běžně užívá 81 procent lidí. Letos jich je o 20 milionů víc než loni.

Smartphony využívají Američané ke komunikaci online v průměru 99 minut denně, což je dvojnásobek stavu z roku 2014. Jejich užívání roste tak rychle, že zatím nebylo zjištěno, zda a jaké negativní dopady tento trend může mít.

Není bez zajímavosti, že s častějším užíváním chytrých telefonů se nesnižuje čas věnovaný jiným médiím, například televizi. Ve srovnání s loňskem lidé v USA letos sledují televizi jen o tři minuty kratší dobu, vyplývá ze studie.

Newsletter