Na fotbalové Euro sázkové kanceláře přijaly sázky v řádu milionů

O fotbalové mistrovství Evropy ve Francii, které začne od čtvrtka za 50 dní, zatím není mezi sázkaři příliš velký zájem. Sázkové kanceláře, které ČTK oslovila, přijaly sázky za několik milionů korun. Nejvíce se sází na úvodní zápas Česka se Španělskem. Největšími favority jsou podle bookmakerů Francie a Německo. Na celkové vítězství českého týmu v kurzu 100:1 přijaly sázkové kanceláře několik tisíc tiketů. Sázkové společnosti obecně věří, že letošní fotbalové Euro v objemu přijatých sázek překoná zatím rekordní fotbalové MS v Brazílii v roce 2014.

„Zatím evidujeme sázky zhruba za šest milionů korun. Drtivá většina sázek přijde až s jasnými soupiskami a nastupující horečkou v hlavách sázkařů. U těch zatím dostávají přednost Liga mistrů, Evropská liga a samozřejmě národní ligy, které postupně finišují,“ uvedla mluvčí Chance Markéta Světlíková.

Největší zájem mezi sázkaři je zatím o úvodní zápas Česka se Španělskem. „Na něj jsme nabrali více než sto tisíc tiketů, většinou na výhru Španělska. Ovšem sto tisíc tiketů je zhruba třetinová hodnota náběrů na zápas anglické Premier league. Na celkové vítězství Česka evidujeme něco přes tisíc tiketů,“ doplnil mluvčí Tipsportu Jiří Hadrava.

Fortuna zatím na Euro nabrala sázky zhruba za 1,5 milionu korun. „Největší důvěru si drží Němci, Češi jako patrioti hodně sázejí i na svůj tým. Do popředí se v otázce vkladů dostává také Francie a Anglie. Zatím platí, že sázkaři klasicky vyhledávají zápasy s velkými favority v kurzu 1,6:1 a nižším. Tedy například na utkání Německa, Francie či Španělska,“ dodal mluvčí Fortuny Petr Šrain.

Bookmakeři zatím na vítězství v turnaji nejvíce věří domácí Francii nebo Německu s kurzy přibližně 4:1. Vítězství Česka nejčastěji oceňují kurzem 100:1, o něco optimističtější je Sazkabet (80:1). Vůbec největším outsiderem je Albánie, na kterou lze u Synottipu vsadit s kurzem 600:1.

Newsletter